Beköszöntött a nyár, vele a forró napsütés. Különösen problémás ez egy tetőtéri lakásban, mivel ott nem alkalmazhatók a hagyományos függönyözési, árnyékolási módok. Léteznek tetőtéri ablakra készült rolók, reluxák, viszont az áruk elég magas és nem is két nap alatt érkezik meg a csomag 😀
Egy átmeneti, kreatív megoldással árnyékosabbá tehetjük tetőtéri ablakainkat.
A Függönyfutár webáruház kínálatában számos blackout függöny anyagot találhatunk, változatos színben és mintázattal.
Szükség lesz még:
Ablakonként 2 db vitrage pálcára és 6 db vitrage rögzítő kampós csavarra, valamint egy kalapácsra a csavarok rögzítéséhez.
Hogyan vegyünk méretet az árnyékolóhoz?
A blackout függöny anyag az ablak belső keretére lesz felhelyezve, tehát arra a méretre van szükségünk. Például: 60×120 cm.
Mivel nem szükséges ráncosnak lennie az anyagnak, kifeszített, 1x-es anyagmennyiséget állítsunk be.
Ha azt szeretnénk, hogy a függönyünk jól ráfeszüljön az ablak üvegére, A magasság lehet kisebb, mint 120 cm. A vitrage pálca ugyanis elfoglal az ablakkeretből legalább 2X1,5 cm-t.
A rögzítés alul-felül bújtatóval történik. A vitrage pálca átmérőjéhez állítsuk a bújtató szélességét, pl. 1 cm.

Így állítsuk be a webáruház felületén, ha tetőtéri árnyákolót szeretnénk rendelni
Hogyan rögzítsük az ablakon a vitrage pálcákat?
A belső ablakkeretre egy kalapács segítségével rögzítsük a kampós csavarokat. Kb. 3,5 cm távolsára a felső kerettől. Alul, felül és felső egyharmad résznél is rögzítsük a kampókat.
A középső kampók arra fognak szolgálni, hogy ha nem szeretnénk a szobában teljes sötétséget, akkor az alsó pálca leakasztása után 2-3 szor megcsavarva az anyagunkat, a középső kampóba akasztjuk a pálcát.
Ilyen módon igazán költséghatékonyan és változatosan árnyékolhatjuk tetőtéri ablakainkat.
Blackout anyag helyett használhatunk kevésbé sötétítő anyagot is, így nem lesz szükség az anyag napközbeni feltekerésére.
Ha tanácsra van szükséged, fordulj bátran ügyfélszolgálatunkhoz!