A feng shui többezer éves múltra visszatekintő kínai hagyomány. Arra törekszik, hogy a természet ellentétes pólusú energiái között egyensúlyt teremtsen. A lakberendezésben arra hasznáják, hogy harmonikus, feltöltő, erősítő lakóterek jöjjenek létre.
A nyugati kultúrában a feng shui lakótereket közhelyesen a felfelé kunkorodó ormányú kiselefántokkal és hatpálcás szélcsengőkkel azonosítjuk, de ezek nélkül is lehet harmónia az otthonunkban. A feng shui alapelvei bármilyen stílusú berendezéssel érvényesíthetőek, s mi most éppen ezt szeretnénk megmutatni: minimalista, rusztikus és budoár hangulatú hálószobákban alkalmazzuk a régi kínai alapelveket.
A hálószoba az egyik legintimebb tere a lakásnak. Általában el is rejtjük a látogatók elöl, csak a hozzánk legközelebb állókat engedjük be ide, s itt vagyunk a legvédtelenebbek is, mikor álomra hajtjuk a fejünket. Ebben a helységben igazán fontos, hogy kellemes, nyugodt légkört teremtsünk.
ELHELYEZKEDÉS
Ideális esetben a hálószoba a bejárati ajtótól legmesszebb található helyiség, ez a lakás legvédettebb pontja. Egyfajta zsákutca, vagyis csak akkor jövünk ide, ha valóban pihenni szeretnénk, nem járnak át rajta a családtagok, hogy további szobákba jussanak.
FÉNYEK
Az ágyunkat ne tegyük ablak alá, és ne hanyagoljuk el a megfelelő sötétítő kiválasztását sem. Egy blackout függöny vagy egy állítható redőny kincset ér, ha szeretnénk kizárni a napfényt.
Kerüljük a túl erős fényeket, használjuk alacsonyabb teljesítményű izzókat, állítható fényerősségű kapcsolókat, és egy-egy hangulatvilágítást adó éjjeli lámpát, mécsest.
A FüggönyFutár ajánlata:
Erősen sötétítő és blackout függönyök
AZ ÁGY
A feng shui szerint éjszaka, amikor pihenünk, az életerő (a chi) a lábunkba és a fejünkbe áramlik. Azért is javasolt az ablak helyett falhoz tolni az ágy fejrészét (hogy ne szökjön el az energia a testünkből), még jobb, ha fejtámlát is használunk. Az is a fejtámla mellett szól, hogy a hideg fal helyett így egy puha felülethez dőlhetünk, ha az ágyban olvasunk.
A harmóniát erősíthetjük azzal is, ha természetes anyagú ágyneműt választunk. A paplan és a párna készülhetnek öntisztuló tulajdonsággal rendelkező gyapjúból, a huzat pedig lehet egyszerű, de erős vászon, amelyet magas hőmérsékleten is moshatunk-vasalhatunk.
A legjobb, ha az ágyunkba nem viszünk be kütyüket. Lefekvés előtt 1-2 órával már tegyük le őket, karnyújtásnyi távolságnál messzebb.
Ugyanígy nem javasolt az ággyal szemben tükör elhelyezése sem.
A Függönyfutár ajánlata:
KISEBB BÚTOROK
A feng shui szerint a romantikus kapcsolatok energiáját erősíthetjük, ha a hálószobában lévő kisebb bútorokat párban helyezzük el. A szimmetria harmoniát teremt, és gyakran tágasabbnak is tűnnek tőle a szobák, így érdemes az éjjeliszekrényekkel, függönyökkel vagy szobanövényekkel erre törekedni.
A rendezett környezet segíti az ellazulást is, a szekrények ajtaját-fiókjait csukjuk be éjszakára.
A Függönyfutár ajánlata:
Rendeljen két oldalról behúzható sötétítő függönyt a szimmetria jegyében!
DEKORÁCIÓ
A hálószobában az egyik legizgalmasabb kihívás a pihentető és az élénkítő energiák összehangolása. Hiszen míg éjszaka a zavartalan elcsendesedés a cél, úgy reggel az energikus napindítás. Érdemes a hangsúlyosabb dekorációs elemekkel – amilyen a falak színe, bútorok formája, ágynemű mintája a nyugalmat megteremteni, míg egy-egy kiegészítővel – képekkel a falon, díszpárnákkal, személyes tárgyakkal – a jókedvet, a szenvedélyt megragadni.
A Függönyfutár ajánlata:
Összefoglaló
Ágy helyzete: Ágytámlával a fallal merőlegesen, ne fal mellé, ne ablak mellé, ne a tükörrel szemben
Kisbútorokat és függönyöket párosan helyezzük el.
Az ágynemű legyen természetes anyagból.
A falakra lehet feltűnő színű dekort tenni, de az ágynemű legyen semleges színű.
A kütyüket tegyük távol az ágytól.