A vlies tapéta felrakása könnyebb, mint az átlagos tapétáé. Egyszerű bánni vele: nem szakad, nem gyűrődik. Van azonban néhány fontos szabály, amit a vlies tapéta felrakásánál be kell tartani, hogy a végeredmény olyan szép legyen, amilyet elképzeltél.
A vlies tapéta előnyei
Ha most ezt olvasod, akkor Te már biztosan tudod, hogy a növényi rost alapú vlies tapéta, más néven gyapjúrostos tapéta mennyi remek tulajdonsággal rendelkezik. – Papír helyett un. nem szőtt (non woven) textil alapja van, így szárazon is felrakható. Magyarul a tapétaragasztót nem a tapétára, hanem a falra kell kenni, amitől sokkal egyszerűbb bánni vele. Főleg a plafonon. –
Visszaszedhető: ha a felrakás közben elcsúszik a minta, szakadás nélkül lehúzható, és igazítás után visszarakható a falra.
Rugalmas: a textil alapnak köszönhetően követi a fal mozgásait, vetemedését. Ezért új építésű lakásokban és tetőtérben is hosszú távon szép marad. Sőt, kisebb repedéseket, falhibákat is korrigálni lehet vele.
Légáteresztő: átereszti a falban található nedvességet, párát, így nem penészedik.
Nyom nélkül eltávolítható: szárazon is egyben lehúzható a falról, ha meg akarod változtatni a gyerekszoba hangulatát, nem kell órákig vakarni a tapétadarabokat.
A vlies tapéta felrakásához szükséges eszközök
A legfontosabb a kifejezetten gyapjúrostos tapétákhoz készült tapéta ragasztó. A hagyományos tapéta ragasztók nem megfelelőek! Javasoljuk a Profi Vlies tapétaragasztót.
Szükség lesz még egy hengerre, amivel a ragasztót felvisszük és egy széles ecsetre vagy hengerre a tapéta lesimításához, ill. egy hosszú vonalzóra vagy lécre és egy snicerre a tapéta elvágásához.
Kellhet még: – takarófólia a padlóra, hogy tiszta maradjon a tapéta a kiterítés során, – keverőtál és keverőeszköz a tapétaragasztóhoz, – vízmérték, függőón, mérőszalag és ceruza a tapéta helyének kiméréséhez, – és egy nagy, puha szivacs a kifolyt ragasztó letörléséhez.
Jó munkát, sok örömet kivánunk a saját kezüleg tapétázott szobában! 😀